Tarkemmat tiedot kohteesta
Perustiedot
Varustus ja materiaalit
Kiinteistö
Nurmikkoa, marjapensaita, omenapuita ja luumupuita
Puulämmitteinen, vanhaa kunnioittaen, kauniisti remontoitu päärakennus, jossa mukavan kokoiset huoneet ja tupakeittiö. Tämä talo on viihtyisä ja huokuu tunnelmaa.
Seinät kaunista hirsipintaa, lattiat maalattua puulankkua.
Pihapiirissä hirsinen saunarakennus, siinä hyvä, tilava terassi, jossa saunomisen jälkeen mukava lekotella.Tilava verstas/autotallirakennus, siellä voi säilyttää venettä tai asuntoautoa, päädyssä vielä varastointikatos. Puuliiteri, pikkuvarasto ja ulkohuussi. Tähän myytävään kokonaisuuteen kuulu myös viihtyisä hirsinen rantamökki, jossa tupa, sauna ja terassi.
Molemmissa kohteissa on sähköliittymä, vesiosuuskunnan vesiliittymä ja oma viemäröinti.
Täällä voit nauttia päämökin tunnelmasta ja päivän päätteeksi kelymatkan päässä rantamökki, saunan lämmitys ja sen jälkeen voi pulahtaa uimaan Keitele-järveen, ranta on hiekkapohjainen ja lapsiystäväliinen. Tervetuloa, esittelemme, kun teille sopii.
Tätä kohdetta välittää
Raija Kangas
Esittelemme kohteen silloin kun sinulle sopii.
Ota yhteyttä ja pyydä esittelyä!